HeadShot Gaming
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


HeadShot Gaming (HeadShot igraona)
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Problem nasih servera

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
GhostFace




Broj poruka : 47
Datum upisa : 29.04.2011
Lokacija : Niksic

Problem nasih servera Empty
PočaljiNaslov: Problem nasih servera   Problem nasih servera EmptyČet Maj 26, 2011 6:09 pm

Vec odavno zelim da pokrenem temu ovog tipa, al nikako da uhvatim vremena. Osvrnut cu se na neke opste poznate probleme i pokusati da dokucim do igraca i njihovih mozgova da shvate sta hocu da kazem tako da cu cuvati ovo sto je jednostavnije.

1. Problem koji meni najvise smeta jeste NACIONALIZAM. Ta tolko gnusna stvar koja kao korov raste u nasem drustvu a tako i na nasim serverima. Ja sam jednostavno glup da skontam otkud ta mrznja. Nikako mi nije jasno kako nekoga moze mrzit samo zato sto je bosanac, srbin, hrvat, krscanin, pravoslavac, musliman. Ima ovdje jos nacija i vjeroispovijesti ali ove tri navodim kao najmnogoljudnije. Dakle da li ta mrznja potice il privatnih ili pak usadjenih razloga to nije bitno. Bitno je da je eliminisemo. Ok razumijem rat je bio. Ja sam prozivio ovdje u ratu, i znam sve gadosti, od toga kako je izgubiti najmilije do protjerivanja najblizih. Prva stvar rat je prosao prije 13 godina, i svi mi imamo rane koje nikad nece zacijeliti i to je ok, ali prije ce zacijeliti ako ih ne budemo dirali. Ja sam svjestan da nasoj gaming sceni igra dosta mladih osoba i bas zbog toga zelim da odmah u pocetku da im izbijem te misli iz glave. Meni se licno srce cijepa kad vidim dva momcica od 15-16 godina tako gnusno jebu sve po spisku na nacionalnoj i vjerskoj osnovi. Dakle oni koji su prezivjeli strahote rata zele da to ostave iza sebe i oni rijetko to spominju, ali mladji vec su ugledali kao idole lose osobe. Dakle vec je vecini poznato da moja malenkost vodi Terrine game servere medju kojima je u CS u vrhu. Ja sam stvarno zadovoljan stanjem na svojim serverima. Dakle moja vizija savrsenog servera jeste ta gdje ce ama bas svi igrati i uzivati jer sjetite se CS je samo igrica a ako se dobro sjecam igrice su napravljene da bi se uzivalo u njima. I kao takvu politiku sam zaveo na svojim serverima. Dakle poceo sam od drustva admina kojih ima iz Hrvatske, BiH, RS, Srbije, Makedonije itd i td .... Sve i jedan je tu da se igramo i druzimo. Ne rijetko imamo skupove gdje se okupimo uz rostilj, pice i uzivamo u prici o cs-u, zivotu, curama, momcima ( tako je imamo i cura &#61514 itd itd. Jednostavno se druzimo, bez obzira ko je odakle. Dakle niko me ne moze uvjeriti da se stvari ne mogu ostaviti iza sebe, i da svi ne moze raditi za opste dobro, u ovom slucaju u vidu uzivancije i igre. Ne mogu puno toga govoriti o nacionalzmu jer mi stvarno nije jasan kako ljudi mogu biti toliko glupi da ne vide da tek kada radimo zajedno mozemo postici odredjene rezultate, prije u titino doba kada nije bilo odredjeno ko je odakle, koje je nacionalnosti i vjere, nas pasos je bio 3 u svijetu. A to nije mala stvar znajuci da je iza nas bila jedna njemacka, rusija, francuska, spanija i mnoge druge. Dakle niko mi ne moze reci da na balkanu nema potencijala, ima samo ljudi trebaju da pocnu da razmisljaju svojim glavama i ne sumnjam da ce im konacni zakljucak biti isti kao moj. Dakle kad skines sve sa osobe, od odjece, vjere, imena, prezimena vidjet ceh mlohavu cunu kako se vihori na vjetru u sve i jednog, dakle svi smo isti. Dakle zelio bih da vidim nacine na koji mozemo da iskorjenimo takva razmisljanja jer ja stvarno ne vidim boljeg primjera od toga kada se skupimo i cugamo zajedno. Jednostavno pogledajte da svi srbi ne mrze bosance odnosno hrvate i tako za sve i jednu naciju. Radimo zajedno za dobrobit svih nas. Ja stvarno ne zelim da sutra prekosutra odgajam svoje dijete da mrzi osobe na osnovu toga koje je nacije, nemojte se izvlaciti na roditelje, ja isto tako imam 2 ukucana koji su nacionalno nastrojeni sto ne mora znaciti da morate i vi biti, koristite svoj mozak, imajte svoje ja. I biti cete priznati kao osoba koja ima odredjene kvalitete,a pri tome ce s ponosom reci ja sam srbin, hrvat , bosanac i nece naici ninakakvu osudu.



2. Drugi problem nasih servera jeste koristenje pomagala ili vam ga popularnih cheatova. Sto opet meni ne ide u glavu. Neki govore predjimo na steam. Nije ni to rjesenje jer i na steamu ima cheatera. Dakle ovaj problem se ne moze tehnicki rijesiti, jer i za svaki anticheat se nadje mana, sto covjek napravi covjek moze i da prevari. Da li vam je toliko bitno da ce vas neko nazvati pro (iako je ovaj naziv toliko relativan da je kod nas dobio potpuno drugo znacenje. Dakle pro je skracenica od profesionalca, osobe koja igra pod ugovorom igrica i zaradjuje pare time, sto nas dovodi do zakljucka da kod nas je jako malo profesionalnih igraca, toliko malo da se ja ne sjecam da sam sreo i jednog, pa cemo predpostaviti da pro znaci dobar igrac bar za nase uvjete) No da se vratimo, dakle zar vam je toliko bitno da ce vas neko nazvati pro ukoliko racunar igra za vas. Ja stvarno ne vidim koji je cejf sjedit i gledat da racunar igra za vas, ako vam je toliko bitno da mozete ici protiv sebe i gajiti iluzije da ste vi dobar igrac onda ste stvarno jadni. Hajmo realno vi u biti ne znate igrati igrica, nemojte gajiti iluzije. Da danas sutra dodjete na neki turnir, il pak prijateljski lan vi necete znati ubit covjeka. Prvo sebe cete obrukati, drugo gubite vrijeme gledajuci kako racunar igra za vas sto je samo po sebi jako pateticno. Zapitajte se. Takodjer ako vas neko ubije nije razlog da palite cheat, uvijek ce biti boljih i losijih igraca, i igrica kao takva treba da bude, da bi bilo fair play duha i natjecateljskog duha. Dakle takmicite se svojim rukama, ocima, usima i mozgom. A ne takmicite se koji je jaci cheat. Onda nije razlog ni da ako neko drugi upali cheat da vi ucinite isto, jednostavno ma fin i kulturan nacin kazete nije ti to ok. Vi ste ucinili svoje, sada hoce li on prihvatit ili ne je njegova stvar, al sjetite se razloga zbog cega ste to uradili i to ce biti nagrada sama po sebi. Vjerujte mi osjecat cete se bolje. Jedini nacin da budete priznati u svijetu cs-a jeste da svojim sposobnostima osvojite lan turnir, a ovako online osvojite neki turnir uz pomoc cheatova, opet ne mozete reci ja sam najbolji. Ti si toliko patetican ako mislis da si najbolji, dakle TI NISI osvojio turnir, cheat je. TI NEMAS POJMA o cs-u vec cheat ima, a takvi se nigdje ne rangiraju. Tebi mozda pise da si na vrhu al ja ti kazem da si na dnu. Jedini nacin i da krenes prema vrhu jeste da citajuci ovo odmah minimiziras ovaj prozor i izbrises taj cheat sa desktopa, tek onda imas fer sansu za napredak. Ja mislim da je najbolji nacin da se koliko toliko pocnemo boriti protiv cheatera jeste ne tako sto cemo ih banovati ili slayovat ili kickovat, vec tako sto cemo pokusati dokuciti do njega i uvjeriti ga da to nije ok. Tek onda smo uspijeli. Banovat ga mozemo, on moze skinuti ban odnosno ne moze i nismo nista uradili. Najlakse je nesto odstraniti dovesti nove, najteze je nekoga preokrenut i onda smo uspjeli.




3. I treci osnovni problem je konflikt vlasti. Tj admina i igraca. Svima nam se desilo da se zbog gluposti zaradimo ban. Toga je bilo i bice, ovo ne smatram tolikim problemom koliko smatram problemom nacin na kojim se s time nosimo. Dakle admini nisu bezgresni a vala ni igraci nisu cvjecke. Svi se nekad nanerviramo kad nam neko baci flesh i vi ni 5 ni 6 odma y ( say ) jebem ti mater sto me flashova. Ako je ovo nacin na koji se nekome prigovara onda sam ja leteca tastatura, bilo namjerno ili pak slucajno ovakva reakcija vam nece nista dobro donijeti. Dalje se dogadja kolateralna steta, osoba kojem je psovka upucena zustro odgovara tj uzvara psovkom, onda admin vas obojicu kickuje slay-uje i onda si medjusobno psujete uvlacite druge, neki ce stati uz admina iz ovog ili onog razloga, drugi ce stati na vasu stranu, treci ce stati na stranu lika koji je bacio flesh i imamo kolateralnu stetu i opsti haos. A sjetimo se zbog cega, zbog obicnog flesha i sto vas je neko ubio. Ako tako sitna stvar moze prouzrociti takvu stetu onda se zapitajmo da li je moglo drugacije sa sto manjom stetom. Zar nije se moglo kulturno kritika iznijet u smislu. E covjek pazi gdje bacas fleshke, zbog tebe sam bezveze izginuo, cijenio bih da se to manje ponavalja. Cisto primjer. Dakle na fin nacin si mozda zaradio virtualnog prijatelja, danas sutra mozda pravog prijatelja koji bi ti mogao pomoc u zivotu. Dakle ama bas nista ne gubis, vec si izginuo, samo mozes dobiti. Tako isto i konflikt direkt sa adminom. Stanovista sam da se sa svakim moze pricati ukoliko se upotrijebi pravi pristup. Nemojte cekati izvinjenje, zar je toliko tesko napisati izvini, makar to i ne mislio. Cuvas svoj obraz i osiguravas si u buduce fin kontakt bez odredjenih tenizija. Probajte nekad iskulirat, vidjet cete kako lakse ide.


Zakljucak: Dakle ovom temom zelim da potaknem razmisljanje. O tome gdje si, ko si sta si. Ukoliko sutra jedna osoba bude sjedila sa srbinom, hrvatom, bosancem i pricali o mogucim rjesenjima, ili pak odmah nakon ovog teksta izbrisete cheatove, ili otidje negdje na forum gdje je imao konflikt i izvine se smatrat cu ovu temu uspjesnom. Takodjer zelim da ovo rasirite dalje. Neka ljudi se zapitaju kako i sta rade. Kod nas ima potencijala, ISKORISTIMO GA !!! Za opste i buduce dobro.



Ovo sam kopirao sa kgb foruma i pozeljno bi bilo ostaviti komentar

kopirano sa kgb foruma..
Nazad na vrh Ići dole
novakb14

novakb14


Broj poruka : 14
Datum upisa : 01.04.2011
Godina : 28
Lokacija : Niksic

Problem nasih servera Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem nasih servera   Problem nasih servera EmptyPet Maj 27, 2011 1:08 am

svaka cast za ovo..postujem....slazem se :p Very Happy ....ali ja ne smjem da delete wh jer bi me mali brat ubio Very Happy ! hhahahahah xD ..(ja ne koristim to) Smile...treba bataliti cs ....ja sam skoro batalio...samo nekom da prodam intelli i eto...treba poceti igrati Lol ...makar nema citera a i zanimljivije je igrati nego cs Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/maesto.novak
 
Problem nasih servera
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Slike sa servera..

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
HeadShot Gaming :: SPAM ZONA :: Spam Headquarters-
Skoči na: